Results

WU BTF RD UU HL SC TOT
1 Simon Bourke MV50 Unattached 110 145 146 160 178 134 873
2 Ian Winstanley MV50 Trawden AC 100 150 159 178 138 725
3 Vanessa Ford F Skipton AC 76 139 155 140 115 625
4 Hadrian Knight M Rothwell & District Harriers 132 153 163 140 588
5 Terry Tillotson M Rothwell & District Harriers 131 154 162 128 575
6 Caroline Rainbow F Unattached 142 129 142 123 536
7 Collette Flaherty F St. Helens Sutton AC 142 157 96 126 521
8 Richard Whitaker M 100 Marathon Club 126 129 116 131 502
9 Simon Franklin MV50 Horsforth Fellandale Club 151 204 110 465
10 Neal Edmondson M Horsforth Harriers 148 159 149 456
11 Alex Nancolas M Valley Striders AC 126 156 144 426
12 Adam Rhodes M Unattached 123 154 148 425
13 Matthew Armstrong M Hyde Park Harriers 157 135 110 402
14 Linda Morgan F Unattached 145 157 83 385
15 Thomas Storey M Unattached 144 157 83 384
16 Graham Yare M Knaresborough Striders 90 150 130 370
17 Alexandra Whapples F Vocalink Running Club 112 125 131 368
18 David Whapples M VocaLink Running Club 111 125 131 367
19 Seher Akarsu F Gateshead Harriers & AC 94 140 122 356
19 Tracey Barker F Unattached 91 144 121 356
21 Malcolm Dunn M Darlington Harriers & AC 114 135 105 354
22 Robert Smith M Unattached 141 57 147 345
23 Peter Harper MV50 Unattached 87 141 115 343
24 Matthew Gibson M Unattached 70 143 120 333
25 Tom Keeber M Kirkstall Harriers 149 161 310
25 David Stoneman M Skyrac AC 150 160 310
27 Matthew Smith M Ramsbottom Running Club 145 158 303
28 Adam Newsome M Wakefield triathlon 166 134 300
29 Matthew Wilkinson M Nidd Valley Road Runners 144 155 299
30 Amy Yates F Unattached 147 143 290
31 Will Jones M St. Theresa’s AC 139 147 286
32 Gary Dale MV50 Hyde village striders 135 145 280
32 James Ellis M Unattached 116 164 280
34 Mike Bullock M Notfast RC 116 158 274
35 Phil Hammond MV50 Hyde Park Harriers 156 117 273
36 Chris Petch M Unattached 128 141 269
37 Helen Clayman F Unattached 143 125 268
38 Katie Whitehouse F Unattached 141 124 265
39 Ged Futter M Baildon Runners 120 144 264
40 Natalie Clark F Pickering RC 75 107 68 250
40 Hailey Fletcher F Unattached 106 144 250
42 Eddie Fletcher M Keswick AC 106 143 249
43 Laura Clarke F Unattached 136 105 241
44 Matthew Hargraves M Crook & District AC 110 110 220
45 Lydia Harvey F Unattached 73 134 207
46 John Firth M Unattached 205 205
47 Euan Clark M Unattached 75 127 202
48 William Woodhead M Airecentre Pacers RC 124 57 181
49 Peter Abraham M Altrincham & District AC 165 165
50 Thomas Hughes M Webus Suzhou 157 157
51 Carol Morgan F Nidd Valley Road Runners 156 156
52 Sean Fenwick M Unattached 155 155
53 Pawel Fradczak MV50 Unattached 153 153
54 Roman Mackiewicz M Unattached 152 152
54 Mark Nolan M Unattached 152 152
56 Chris Reddy M Unattached 151 151
57 Craig Pritchard M Skyrac AC 150 150
58 Angela Reid F North Ayrshire Athletics 149 149
58 Adam Stirk M Guildford & Godalming AC 149 149
60 Margaret Dobson F 100km Association 148 148
60 Rob Edwards M Unattached 148 148
62 Nick Hart M Unattached 147 147
62 Colm O’Cofaigh M Ripon Runners 147 147
64 Charlie Birchall F Unattached 146 146
64 Adam Wilson M Malvern Hills Buzzards 146 146
66 Dave Reynier M Unattached 145 145
67 Kerry Heaviside M Unattached 143 143
67 Garry Vernon MV50 Fetcheveryone 143 143
69 John Greenwood M Unattached 142 142
69 Dan Stone M Rothwell & District Harriers 142 142
69 Tamara Weatherhead F Otley AC 142 142
72 Liga Magdalenka-Keen F Chapel Allerton Runners 141 141
72 Jonathan Wood M Unattached 141 141
74 Neil Charlton M Otley AC 140 140
74 Gav Fearnley M Bramley Blasters 140 140
74 Joe Rotchell M Unattached 140 140
77 James Cook M Nidd Valley Road Runners 139 139
77 Kerry Lomas F Astley & Tyldesley Road Runners 139 139
77 Kieran Lomas M Astley & Tyldesley Road Runners 139 139
80 David Amers M Team sweat 138 138
80 Claire Baker F Ripon Runners 138 138
82 Garth De Roux M Horsforth Harriers 137 137
82 Darren Hopkinson M Team sweat 137 137
82 Paul McGough M Rothwell & District Harriers 137 137
85 Jill Holt FV50 Ripon Runners 136 136
85 Amanda Seims F Valley Striders AC 136 136
87 Dominic Carroll M Unattached 135 135
87 Matthew Holt M Unattached 135 135
89 Robert Cowen M Team sweat 134 134
89 Matthew Hopkins M Unattached 134 134
89 Chris Musther M Wakefield Triathlon Club 134 134
92 Michael Kay M Warrington Running Club 133 133
92 Jack Rose M Hyde Park Harriers 133 133
94 Rob Butler M Unattached 132 132
94 Steven Clayson M Dragons RC 132 132
94 Nicola Forwood F Hyde Park Harriers 132 132
97 Tom Britten M Unattached 130 130
97 Gemma Gilbert F Ipswich JAFFA RC 130 130
97 Tish Joyce F Unattached 130 130
100 Mick Clark M Unattached 129 129
100 Mark Helliwell M Unattached 129 129
102 Jed Field M Horsforth Fellandale Club 128 128
102 Christian Winter M RAF Fylingdales 128 128
104 Linda Isherwood FV50 Royton RR 127 127
105 Craig Roberts M Unattached 126 126
106 Vicky Miller F Horsforth Harriers 122 122
106 Caroline Thomas F Horsforth Harriers 122 122
108 Michael Hirst M Bridlington Road Runners 120 120
108 Ian Hodge M Vegan Runners 120 120
110 Neil Douthwaite N Crook & District AC 119 119
111 Gareth Birkbeck M Vegan Runners 118 118
112 Chris Small M Horsforth Fellandale Club 117 117
113 Jorge Clavjo M Wolds Veteran RC 116 116
114 Emma Young F Unattached 115 115
115 Steve Briggs MV50 Unattached 114 114
115 Marina McCallum F Clydesdale Harriers 114 114
117 Susan Hutchinson F Horsforth Harriers 113 113
117 James Middlebrook M Unattached 113 113
117 Philippa Moorse F Unattached 113 113
120 Stephen Hutchinson M unattached 112 112
120 Tony Ryan MV50 Unattached 112 112
122 Andrea Bowen F Wetherby Runners 111 111
122 Francois Buchler M Unattached 111 111
124 Theresa Duckett F Horsforth Harriers 110 110
124 Clare Rose F Crook & District AC 110 110
126 Neil Day M Yorkshire wold runners 109 109
126 Sue Edwards F Unattached 109 109
126 Kelly Jackson F Yorkshire Wolds Runners 109 109
129 Wayne Leighton M Unattached 108 108
129 Matthew Simpson M Unattached 108 108
131 James Forster M Unattached 107 107
132 Dave Deason MV50 Dallam Running Club 104 104
132 Dawn Humphrey F Sweeper 104 104
132 Richard Jarvis M Dallam Running Club 104 104
132 Mark Oldham-Fox MV50 Sweeper 104 104
136 Robin Bartlett MV50 Dallam Running Club 102 102
137 Richard Jones M Unattached 101 101
138 Daniel Whittaker M Unattached 99 99
139 Michael Beech MV50 RRRC 98 98
140 Dominic Oddy M Unattached 97 97
141 Paul Harrington MV50 FRA 96 96
141 Chris Tomlinson M Unattached 96 96
143 John Harpham M Unattached 94 94
144 Ian Smith M Wakefield Tri Club 92 92
145 John Bottomley M Unattached 90 90
145 Craig Wilkinson M Blackburn Road Runners 90 90
147 Karen Dawson F Wakefield Triathlon Club 89 89
147 Kieran O’Brien M Kirkstall Harriers 89 89
149 Ray Crabbe MV50 Swaledale Runners 86 86
149 Nick Ford MV50 The Irregulars LDWA 86 86
149 Caroline Upton FV50 Notfast RC 86 86
152 Richard Bowley M Unattached 83 83
152 Lisa Grandcourt F Unattached 83 83
152 Jim Wright M Unattached 65 18 83
155 Louise Clark F Unattached 81 81
155 Andy Pickering MV50 York Rose Runners 81 81
157 Paul Holt M Unattached 79 79
158 Michael Murray M Petts Wood Runners 78 78
158 James Watson M East London Runners 78 78
160 Debs Edwards F Unattached 73 73
160 Paul Roach M Unattached 73 73
162 Addi Man F Horsforth Harriers 70 70
162 Chrysothermi Spilopoulou F Leeds & Bradford Tri Club 70 70
164 Craig Atkinson M Unattached 67 67
165 Keith Wise MV50 Roundhay runners 66 66
166 Josh Perry M Unattached 65 65
167 Joanne Fenwick F Sunderland Strollers 40 40
167 Kristy Wise F Roundhay runners 40 40
169 Paul Smith M Valley Striders AC 34 34
170 Steven Beattie M Unattached 28 28
170 Luke O’Connor M Harrogate Harriers & AC 28 28
172 Dom Garvey M Unattached 19 19
172 Danny Peat M Bramley Blasters 19 19
172 Kate Shaw F Unattached 19 19