Welcome Ultra 2021 – Results

LOOP (Long) Category Time PP Points
1 Barney Plummer M 06:18 169
2 Mark Kearney M 06:22 168
3 Paul Standen M 06:47 167
4 Stephen Kirk M 06:59 166
5 Mark Chryssanthou M 07:18 165
6 Hem Rana M 07:28 164
7 John Cole M 07:32 163
8 Derion Jess M 07:44 162
9 Richard Lazenby M 07:48 161
10 Richard Walker M 08:09 160
10 Jase Wilson M 08:09 160
12 Dave Reynier M 08:10 158
13 Ellie Howard F 08:12 157
14 Thomas Dransfield M 08:15 156
15 John Levesconte M 08:19 155
16 James Ellis MV50 08:21 154
17 Russell Aydon-Butler M 08:24 153
18 Hannah Carter F 08:32 152
18 Gareth Sherratt M 08:32 152
20 Richard Gibbs M 08:38 150
21 Marco Altibrandi M 08:42 149
22 Ben Moakler M 08:45 148
22 Edward Powell M 08:45 148
24 Brett Longstaff M 08:53 146
25 Scott Adrian M 08:56 145
26 Mike Sabberton M 08:57 144
27 Geoff Bell MV50 09:02 143
27 Noel Jones MV50 09:02 143
29 John Pratt M 09:03 141
30 Darren Hopkinson M 09:04 140
31 Simon Panteli M 09:12 139
32 Stephen Ball MV50 09:16 138
32 Patrick Bean MV50 09:16 138
34 Jason Potter M 09:18 136
35 Peter Wilkie M 09:24 135
36 Andy Pickering MV50 09:40 134
37 Richard Whitaker M 09:41 133
38 Michael Salmon MV50 10:17 132
38 Linda Webb FV50 10:17 132
40 John Ball MV50 10:41 130
41 Kevin Limon MV50 10:50 129
42 John Hussey MV50 10:58 128
43 Robert Spalton M 12:03 127
44 Graham Robertson MV50 12:12 126
45 Peter Owen MV50 12:17 125
46 Bryn Hoyle M 12:19 124
47 Mark Limon MV50 12:23 123
48 Neil Jones M 07:27 119
CLASSIC (Short)
49 Adam Stirk M 04:45 108
50 Keith Wigley M 04:49 107
51 Adam Osborne M 04:54 106
52 Marcus Webb M 05:10 105
53 Chris Mcdermott M 06:02 104
54 Josh Partington M 06:03 103
55 Rebecca Cesar de Sa F 06:19 102
55 Nuno Cesar de Sa M 06:19 102
57 Graham Molyneux MV50 06:19 100
58 Chris Crane M 06:24 99
59 Sam Cordingley M 06:25 98
60 Simon Molyneux MV50 06:32 97
61 Robert Dawrant M 06:37 96
62 Niamh Jackson F 06:40 95
62 Bernie Bowden FV50 06:40 95
62 Nicola Empson F 06:40 95
65 Paul Hurdley M 06:46 92
66 Philip Woodall M 06:49 91
67 John Harpham M 06:53 90
68 Thomas Richards M 06:57 89
69 IGS Robun M 06:58 88
70 Rachael Harper F 06:59 87
71 Bobak Walker M 07:03 86
71 Julia Say F 07:03 86
71 Nikki Eastwood FV50 07:03 86
74 Jenny Featherstone M 07:04 83
74 Claire Howard FV50 07:04 83
76 James Carvello M 07:04 81
77 Daniel Jordan M 07:05 80
78 Michael Hodgkiss M 07:11 79
78 Richard Lawton MV50 07:11 79
80 Darren Parker MV50 07:12 77
81 Helen Waite F 07:14 76
82 Sarah Short F 07:16 75
83 Dan Shorrock M 07:24 74
84 Mick Payne M 07:24 73
85 Tom Beresford M 07:27 72
86 Andrew Price M 07:28 71
87 David Lee MV50 07:37 70
87 Louise Holloway F 07:37 70
87 Catherine Stothers FV50 07:37 70
90 Iain Addison M 07:38 67
90 Grant Smalley M 07:38 67
92 Ryan Tait M 07:50 65
93 Andrew Webster M 07:51 64
93 Caroline Day F 07:51 64
95 Arran Gaunt M 07:51 62
96 Joanne Sunderland F 07:55 61
96 David Leslie MV50 07:55 61
98 Philip Liptrot MV50 07:58 59
99 Rachel Hewitt F 08:08 58
100 Daniel Hughes MV50 08:29 57
101 Carole Keighley FV50 08:43 56
102 Kim Holden FV50 08:46 55
103 Philip Jones MV50 09:15 54
104 Sara Richard FV50 09:21 53
104 Gilly Wight F 09:21 53
104 Hannah Lupton F 09:21 53
104 Nicola Swann F 09:21 53
108 William Woodhead M 09:25 49
109 Sian Power F 09:40 48
109 Mark Rowson M 09:40 48
111 Caroline Rainbow F 09:58 46
111 Chris Petch M 09:58 45
113 Phil Hammond MV50 10:15 39
114 Joseph Harding M RET CP4 34
115 Wayne Avery M RET CP3 20
116 Stephane Legendre M RET CP3 19