Welcome Ultra 2020 – Results

Long Course
First Name Last Name Class Time
1 Stephen Kirk M 06:07:24
2 Kirk Hardwick M 06:27:55
3 Neal Edmondson M 06:36:55
4 Tom Lynch M 06:40:36
5 Adrian Bushby MV50 07:11:17
6 Mark Chryssanthou M 07:17:01
7 Andy Robinson M 07:17:37
8 Terry Tillotson M 07:22:01
9 Ashok Gurung M 07:28:45
10 Lewis Ferguson M 07:28:52
11 Jon Osborne M 07:29:18
12 John Levesconte M 07:30:39
13 Kim Loney F 07:36:36
14 Tom Suttill M 07:37:27
15 Simon Maughan M 07:48:12
16 Tim Astin M 07:53:53
16 Alistair McDonald M 07:53:53
18 Scott Kelly MV50 08:00:01
19 Neil Musgrove M 08:02:58
20 Matthew Knight M 08:05:00
21 Wayne Avery M 08:06:10
22 Matthew Hampson M 08:11:30
23 Paul Musker M 08:11:40
24 Alice Kershaw F 08:19:29
24 Kevin Longmate M 08:19:29
26 John Harpham M 08:19:33
27 Kelly Ford F 08:19:56
28 Ethan Butteriss M 08:24:11
29 Helen Rennie F 08:25:25
30 Steff Quinn MV50 08:31:30
31 Ben Small M 08:32:35
32 Brian Hainsworth M 08:34:16
33 Andy Wilson M 08:37:17
34 Loris Dell’Amico M 08:37:54
35 Oli Street M 08:32:35
36 Stephanie Wilson F 08:42:45
37 Dan Miller M 08:50:13
37 Ady Warner M 08:50:13
39 Steven Cox M 08:50:55
39 Martin Hirst M 08:50:55
41 Ned Kelly M 08:57:00
41 Kori Lee M 08:57:00
43 Kevin Limon MV50 09:14:26
44 Imtiaz Ilahi MV50 09:20:07
45 Stephane Legendre M 09:36:42
46 Andy Pickering MV50 09:44:38
47 Graham North M 10:04:15
48 John Ball MV50 10:15:20
48 Jade Barton F 10:15:20
50 Hon Wah Yeung M 10:16:07
51 Iain Addison M 10:28:30
52 Gabriel Adams M 10:29:00
53 Caroline Rainbow F 10:51:50
54 Chris Petch M 10:51:55
Classic Course
1 Nick Kealey M 04:43:34
2 Adam Stirk M 05:05:22
3 Jarrod Davey M 05:08:06
3 Alistair Nash M 05:08:06
5 Sam Tansley M 05:20:52
6 Alex Greenwood M 05:39:42
7 Jack Thompson M 05:41:30
8 Tony Booth M 05:53:16
9 Marcus Moss M 05:54:23
10 Alexander Nancolas M 06:00:07
11 Paul Hurdley M 06:13:48
12 Stefan Barden MV50 06:15:19
13 Mark Clegg M 06:18:52
14 Chris Kirton M 06:29:21
15 Richard Walker MV50 06:29:39
16 Russell Naylor M 06:30:20
17 Jason Potter M 06:32:36
18 Sian Davies F 06:34:15
19 John O’Mahony M 06:35:59
20 Hadrian Knight M 06:39:12
21 Linda Morgan F 06:40:12
22 Darren Parker MV50 06:43:00
23 Noel Jones MV50 06:47:37
24 Tom Ankers M 06:49:22
25 Rob Davis MV50 06:49:48
26 Jack Rose M 06:52:14
27 David Coulthard MV50 06:54:18
28 Thomas Watson M 07:00:50
29 Jason Beckett M 07:06:50
30 Rachel Hewitt F 07:13:50
31 Daniel Atkinson M 07:17:37
32 Emma Helliwell F 07:20:00
32 Mark Helliwell M 07:20:00
34 Ian Storey M 07:21:23
35 James Forster M 07:24:54
35 Richard Whitaker M 07:24:54
37 Matthew Armstrong M 07:27:45
37 Thomas Storey M 07:27:45
39 David Cremins MV50 07:31:07
40 Peter Edwards MV50 07:32:01
41 Richard Lawton MV50 07:35:03
42 Miyako Shimoji F 07:35:29
43 Jonathan Smithurst M 07:36:48
44 Sarah Anderton FV50 07:37:02
44 Ellie Clement F 07:37:02
46 Trish Lorimer F 07:44:24
47 Richard Bridgewater M 07:55:49
47 Ian Stewart MV50 07:55:49
47 William Woodhead M 07:55:49
50 Colin Knox M 08:00:01
50 Allan Price MV50 08:00:01
52 Kirsty Breaks-Holdsworth F 08:02:10
52 David Holdsworth M 08:02:10
54 Tom Bamber M 08:07:15
54 Simon Richardson M 08:07:15
56 Stuart Ogden M 08:15:21
57 Patricia Rhodes FV50 08:15:48
58 Jodie Reynolds F 08:18:27
59 Hannah Lupton F 08:20:54
59 Nicola Swann F 08:20:54
61 Fliss Bird F 08:25:02
61 Jo Dawson F 08:25:02
63 Mark Limon MV50 09:05:12
64 Dan Durrant M 09:09:00
65 Lai-Cheuk Leung M 09:09:07
66 David Hughes M 09:11:50
67 Nina Ellis F 09:14:26
68 Tanya Hutton F 09:32:49
68 Charlotte Jones F 09:32:49
68 Fiona Smith F 09:32:49
71 Amanda Connolly FV50 09:34:09
71 Sharon Elms F 09:34:09
71 Isobel Hainsworth-Brear FV50 09:34:09
74 Phil Hammond MV50 09:55:28
74 Peter Owen MV50 09:55:28
Ewan Gibb M Sweep
Darren Lambert M Sweep
Phil Ventress M Sweep
Darren Hopkinson M RET CP5
Stephen Carr M RET CP3