Welcome Ultra 2017 Results

1 David Stoneman M Skyrac AC 04:40 150 1st Male
2 Adam Stirk M Guildford & Godalming AC 04:44 149 2nd Male
3 Neal Edmondson M Horsforth Harriers 05:01 148 3rd Male
4 Nick Hart M Unattached 05:02 147
5 Adam Wilson M Malvern Hills Buzzards 05:11 146
6 Matthew Smith M Unattached 05:12 145
7 Matthew Wilkinson M Nidd Valley Road Runners 05:23 144
8 Kerry Heaviside M Unattached 05:27 143
9 John Greenwood M Unattached 05:30 142
10 Robert Smith M Unattached 05:37 141
11 Gav Fearnley M Bramley Blasters 05:47 140
12 Will Jones M St. Theresa’s AC 05:50 139
13 Claire Baker F Ripon Runners 05:54 138 1st Female
13 Garth De Roux M Horsforth Harriers 05:54 137
15 Amanda Seims F Valley Striders AC 05:57 136 2nd Female
16 Gary Dale MV50 Hyde village striders 06:03 135 1st MV50
17 Matthew Hopkins M Unattached 06:07 134
17 Chris Musther M Wakefield Triathlon Club 06:07 134
19 Hadrian Knight M Rothwell & District Harriers 06:08 132
20 Terry Tillotson M Rothwell & District Harriers 06:10 131
21 Tom Britten M Unattached 06:13 130
22 Mick Clark M Unattached 06:16 129
23 Jed Field M Horsforth Fellandale Club 06:18 128
23 Christian Winter M RAF Fylingdales 06:18 128
25 Alex Nancolas M Valley Striders AC 06:24 126
25 Richard Whitaker M 100 Marathon Club 06:24 126
27 William Woodhead M Airecentre Pacers RC 06:24 124
28 Adam Rhodes M Unattached 06:26 123
29 Vicky Miller F Horsforth Harriers 06:29 122 =3rd Female
29 Caroline Thomas F Horsforth Harriers 06:29 122 =3rd Female
31 Ged Futter M Baildon Runners 06:30 120
31 Michael Hirst M Bridlington Road Runners 06:30 120
31 Ian Hodge M Vegan Runners 06:30 120
34 Chris Small M Horsforth Fellandale Club 06:31 117
35 Mike Bullock M Notfast RC 06:37 116
35 James Ellis M Unattached 06:37 116
37 Steve Briggs MV50 Unattached 06:41 114
37 Malcolm Dunn M Darlington Harriers & AC 06:41 114
39 Tony Ryan MV50 Unattached 06:45 112
40 Francois Buchler M Unattached 06:46 111
41 Simon Bourke MV50 Unattached 06:51 110
41 Theresa Duckett F Horsforth Harriers 06:51 110
43 Wayne Leighton M Unattached 06:54 108
43 Matthew Simpson M Unattached 06:54 108
45 Eddie Fletcher M Keswick AC 06:55 106
45 Hailey Fletcher F Unattached 06:55 106
47 Dave Deason MV50 Dallam Running Club 07:00 104
47 Richard Jarvis M Dallam Running Club 07:00 104
49 Robin Bartlett MV50 Dallam Running Club 07:04 102
50 Richard Jones M Unattached 07:07 101
51 Ian Winstanley MV50 Trawden AC 07:08 100
52 Daniel Whittaker M Unattached 07:09 99
53 Michael Beech MV50 RRRC 07:11 98
54 Dominic Oddy M Unattached 07:20 97
55 Paul Harrington MV50 FRA 07:25 96
55 Chris Tomlinson M Unattached 07:25 96
57 Meltem Akarsu F Gateshead Harriers & AC 07:26 94
57 John Harpham M Unattached 07:26 94
59 Ian Smith M Wakefield Tri Club 07:26 92
60 Tracey Barker F Unattached 07:36 91
61 Graham Yare M Knaresborough Striders 07:41 90
62 Karen Dawson F Wakefield Triathlon Club 07:44 89
62 Kieran O’Brien M Kirkstall Harriers 07:44 89
64 Peter Harper MV50 Unattached 07:47 87
65 Ray Crabbe MV50 Swaledale Runners 07:50 86
65 Nick Ford MV50 The Irregulars LDWA 07:50 86
65 Caroline Upton FV50 Notfast RC 07:50 86 1st FV50
68 Richard Bowley M Unattached 07:59 83
68 Lisa Grandcourt F Unattached 07:59 83
70 Louise Clark F Unattached 08:07 81
70 Andy Pickering MV50 York Rose Runners 08:07 81
72 Paul Holt M Unattached 08:11 79
73 Michael Murray M Petts Wood Runners 08:19 78
73 James Watson M East London Runners 08:19 78
75 Vanessa Ford F Skipton AC 08:44 76
76 Euan Clark M Unattached 08:45 75
76 Natalie Miles F Pickering RC 08:45 75
78 Lydia Allen F Unattached 08:55 73
78 Debs Edwards F Unattached 08:55 73
78 Paul Roach M Unattached 08:55 73
81 Matthew Gibson M Unattached 09:33 70
81 Addi Man F Horsforth Harriers 09:33 70
81 Chrysothermi Spilopoulou F Leeds and Bradford Triathlon Club 09:33 70
84 Craig Atkinson M Unattached 09:35 67
85 Keith Wise MV50 Roundhay runners 09:43 66
Josh Perry M Unattached 09:59 65 Sweep
Jim Wright M Unattached 09:59 65 Sweep
Joanne Fenwick F Sunderland Strollers CH5 40
Kristy Wise F Roundhay runners CH5 40
Paul Smith M Valley Striders AC CH4 34
Steven Beattie M Unattached CH3 28
Luke O’Connor M Harrogate Harriers & AC CH3 28
Danny Peat M Bramley Blasters CH2 19