Reservoir Dogs 2019 – Results

Long Course Class Time Points
1 Caroline Turner F 05:19:18 159
2 Stephen Kirk M 05:26:40 158
3 Carl Heron MV50 05:44:32 157
4 Tom Gant M 05:52:43 156
5 Neil Musgrove M 06:04:45 155
6 Ian Moran MV50 06:09:38 154
7 Adam Ellis M 06:10:30 153
8 Owen Williams M 06:36:33 152
9 John Levesconte M 06:51:21 151
10 Patrick Bean MV50 06:51:23 150
11 Louise Mort F 06:55:48 149
12 Russell Brooks MV50 06:56:18 148
13 Oli Street M 06:56:53 147
14 Richard Walker MV50 07:05:05 146
15 Andy Sheppard M 07:05:10 145
16 Matthew Armstrong M 07:10:33 144
17 Wayne Avery M 07:12:29 143
18 Darren Hopkinson M 07:13:05 142
19 Alice Kershaw F 07:13:30 141
19 Denise McGeachy F 07:13:30 141
21 Richard Whitaker M 07:19:20 139
22 Ian Winstanley MV50 07:19:21 138
23 Richard Inman MV50 07:21:28 137
24 Helen Skinner F 07:23:20 136
25 Chris Jones M 07:25:29 135
26 David Coulthard MV50 07:26:50 134
27 Ian Grimsey MV50 07:32:23 133
28 Ben Thackwray M 07:32:39 132
29 Tom Suttill M 07:33:50 131
30 Grant Smalley M 07:36:37 130
31 Christopher Beattie MV50 07:37:47 129
32 Sharon Lad F 07:38:26 128
33 Roz Massey F 07:39:35 127
34 Andrew Bayly MV50 07:39:36 126
35 Mark Buskwood MV50 07:39:37 125
36 Kevin Limon MV50 07:45:14 124
37 Richard Lawton MV50 07:45:55 123
38 Helen Clayman FV50 07:50:28 122
39 Russell Naylor M 07:53:04 121
40 Sam Holbrook M 07:54:56 120
41 Andrew Peagram M 07:54:57 119
42 Kate Shaw F 07:59:41 118
43 Dom Garvey MV50 07:59:42 117
44 Paul Bentley M 08:25:53 116
44 Graham Tyerman MV50 08:25:53 116
46 Caroline Rainbow F 08:29:26 114
47 Chris Petch M 08:29:27 113
48 Rebecca Watt F 08:30:17 112
49 Jo Williams F 08:30:19 111
50 Tim Corrigan M 08:45:24 110
51 Jon Wood M 08:45:30 109
52 Kendra Wedgwood F 08:45:31 108
53 Joe Rotchell M 08:45:32 107
54 Jane Carpenter F 08:45:33 106
55 Martin Fisher MV50 09:01:38 105
56 Phil Hammond MV50 09:02:51 104
57 Yvette Jeal FV50 09:04:09 103
58 David Williamson MV50 09:10:47 102
59 Pam Baird FV50 09:45:13 101
60 Rachel Rogers F 09:45:14 100
61 Collette Flaherty F 09:46:40 99
61 Jacki Walker F 09:46:40 99
63 Darren Lambert M 92
64 Ian Stewart MV50 92
Short Course
65 Stuart Quinn M 04:44:30 81
66 Anna Devine F 05:17:18 80
67 Robert Allen MV50 05:27:00 79
67 Matthew Gibson M 05:27:00 79
69 Pete Brown M 05:44:30 77
70 Allison Palmer FV50 05:46:45 76
70 Mike Palmer MV50 05:46:45 76
72 William Woodhead M 05:58:50 74
73 Jonathan Lane M 05:59:00 73
74 Adam Cooper M 05:59:15 72
75 Nicole Sutton F 06:09:28 71
76 Lucy Smith F 06:09:29 70
77 Steff Quinn MV50 06:10:49 69
78 Emily Flynn F 06:17:47 68
79 Karen Swift F 06:17:56 67
80 Lindsey Craig F 06:18:05 66
81 Lisa Nappin F 06:18:13 65
82 Laurence Hill M 06:18:32 64
83 Chris Kirton M 06:25:02 63
84 Allison Winarski F 06:32:31 62
85 Steve Roberts MV50 06:32:32 61
86 Alison Dawson F 06:48:03 60
86 Robert Holt M 06:48:03 60
88 Joanna Brown F 06:51:20 58
89 Andrea N Bowen F 06:56:05 57
90 Mark Limon MV50 06:58:50 56
91 Carolyn Davies FV50 07:04:23 55
92 Alexander Sharp M 07:23:21 54
93 John Croall MV50 07:30:23 53
94 Sue Jennings FV50 07:44:36 52
Richard Collin M RET ALMSCLIFFE 28