Reservoir Dogs 2017 Results

POS  First Name  Last Name Class Club CP1 CP2 CP3 CP4 CP5 FIN NOTES POINTS
DNF Robert Smith M Unattached 00:52 01:43 02:50 MISS 05:04 05:59.21 CP 4 57
1 Thomas Hughes M Webus Suzhou 00:49 01:36 02:43 05:42 05:14 06:02.25 1st M 157
2 Carol Morgan F Nidd Valley Road Run 00:53 01:48 03:05 04:06 05:34 06:17.27 1st F 156
3 Sean Fenwick M Unattached 00:59 01:57 03:09 04:11 05:44 06:30.27 2nd M 155
4 Terry Tillotson M Rothwell & District Harrs 00:49 01:36 02:44 03:51 05:40 06:32.48 3rd M 154
DQ William Woodhead M Airecentre Pacers RC 00:59 01:56 03:09 04:11 05:45 06:43.21 KIT 57
5 Hadrian Knight M Rothwell & District Harrs 00:48 01:36 02:44 03:49 05:51 06:43.55 153
6 Mark Nolan M Unattached 00:53 01:49 03:13 04:17 05:58 06:52.18 152
7 Simon Franklin MV50 Horsforth Fellandale Cl 00:53 01:48 03:05 04:06 05:51 06:53.27 1stMV50 151
8 Ian Winstanley MV50 Trawden AC 01:00 01:59 03:19 04:26 06:07 06:59.39 150
9 Angela Reid F North Ayrshire Athletics 00:50 01:53 03:23 04:26 06:07 06:59.41 2nd F 149
10 Margaret Dobson F 100km Association 00:55 01:51 03:26 04:33 06:17 07:09.26 3rd F 148
11 Colm O’Cofaigh M Ripon Runners 01:02 02:07 03:37 04:51 06:45 07:44.24 147
12 Simon Bourke MV50 Unattached 00:59 01:58 03:21 04:35 06:50 07:46.42 146
13 Dave Reynier M Unattached 00:59 01:58 03:21 04:35 06:50 07:46.49 145
14 Tracey Barker F Unattached 01:00 02:01 03:35 04:48 06:58 07:56.15 144
15 Garry Vernon MV50 Fetcheveryone 01:10 02:23 04:06 05:28 07:24 08:15.32 143
16 Collette Flaherty F St. Helens Sutton AC 01:06 02:21 04:06 05:27 07:23 08:19.43 142
17 Jonathan Wood M Unattached 01:10 02:30 03:59 05:14 07:02 08:21.59 141
18 Joe Rotchell M Unattached 01:10 02:20 03:59 05:14 07:21 08:22.03 140
19 Vanessa Ford F Skipton AC 01:07 02:19 04:01 05:23 07:21 08:24.34 139
20 David Amers M Team sweat 01:01 02:10 03:49 05:13 07:27 08:33.18 138
21 Darren Hopkinson M Team sweat 01:01 02:10 03:46 05:29 07:27 08:33.22 137
22 Laura Clarke F Unattached 01:13 02:24 04:09 05:27 06:28 08:38.17 136
23 Malcolm Dunn M Unattached 01:13 02:24 04:09 05:27 06:28 08:38.19 135
24 Robert Cowen M Team sweat 01:01 02:10 03:50 05:14 06:28 08:39.58 134
25 Michael Kay M Warrington Run Club 01:06 02:21 04:06 05:27 07:34 08:54.24 133
26 Rob Butler M Unattached 01:02 02:15 04:13 06:02 07:26 09:45.34 132
26 Steven Clayson M Dragons RC 01:01 02:15 04:13 06:02 07:26 09:45.34 132
28 Richard Whitaker M 100 Marathon Club 01:01 02:05 03:35 04:48 05:28.04 116
29 Peter Harper MV50 Unattached 01:05 02:13 03:43 05:04 05:56.49 115
30 Marina McCallum F Clydesdale Harriers 01:02 02:07 03:48 05:04 05:56.49 114
31 James Middlebrook M Unattached 01:10 02:23 04:06 05:28 06:19.24 113
32 Alexandra Whapples F Vocalink Running Club 01:07 02:17 03:59 05:31 06:31.27 112
33 David Whapples M VocaLink Running Club 01:08 02:18 04:01 05:31 06:31.28 111
34 Matthew Hargraves M Crook & District AC 01:12 02:24 04:18 06:19 07:40.48 110
35 Neil Day M Yorkshire wold runners 01:58 04:19 07:43 10:05 12:00.00 109
36 Sue Edwards F Unattached 01:58 04:19 07:43 10:00 12:00.00 109
37 Kelly Jackson F Yorkshire Wolds Runners 01:58 04:19 07:43 10:05 12:00.00 109
38 Natalie Clark F Pickering RC 02:01 04:22 07:46 10:08 06:17.36 107
38 James Forster M Unattached 02:01 04:22 07:46 10:08 06:17.36 107
40 Dom Garvey M Unattached 07:00 08:26 12:05.05 19
40 Kate Shaw F Unattached 07:00 08:26 12:05.05 19
DNF Jim Wright M Unattached 01:06 02:15 RET CH2 18